Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

Biskup morski i Polskie Archiwum Y

Kiedy mowa o paranormalnych zjawiskach najczęściej pewnie przychodzi do głowy USA. Nic dziwnego, zachód przoduje w informowaniu o takich rzeczach. Łatwiej jest również uwierzyć w istnienie jakiegoś potwora w niezbadanej dziczy. Ale Polacy nie gęsi i swoje mają (np. klątwa “seryjnego samobójcy). Mulder i Scully z chęcią zbadaliby co poniektóre rzeczy. Inne wymagałyby głębszych przygotowań. Dosłownie kilku głębszych

 

Część osób mogła słyszeć o Paskudzie z zalewu Zegrzyńskiego, ale to nie jedyny lokalny potwór morski. Otóż w XVI wieku nad Bałtykiem wyłowiono nie byle kogo, bo samego Biskupa morskiego! Biskup musiał dostojnie się prezentować w swym łuskowym habicie, gdyż spotkał się z samym królem, Zygmuntem Starym! Purpurat pragnął jednak wrócić do swych podwodnych owieczek, na co władca wydał zgodę. Przed wypłynięciem pobłogosławił stojących na brzegu wiernych. Cóż to za historia. Wybacz Mała Syrenko, ale biskup morski rozmawiający z królem jest znacznie ciekawszy niż jakaś syrena, co to postanowiła mieć nogi.

 

Biskup w całej swej rybiej okazałości źródło Wikipedia

 

Są również ufologiczne historie. W 1978 w Emilcinie  dwóch kosmitów miało wskoczyć na furmankę Jana Wolskiego. W podzięce za podwiezienie rolnik został zaproszony do statku kosmicznego, gdzie ( jakże inaczej) został poddany badaniom. Ich wielkie zaciekawienie wzbudził skórzany pasek od spodni. Nie dziwota, dla kosmitów nie posiadających spodni odkrycie czegoś takiego musiało być istnym szokiem kulturowym. Po badaniach poproszono go o opuszczenie statku, który to następnie wrócił do swego układu gwiezdnego. Ciekawi mnie czy międzygwiezdna jazda wozem konnym i badania paska od spodni zostały ciepło przyjęte przez zwierzchników zielonych ludzików. Co tam Polskie wrzucanie pieniędzy w błoto, wyjaśnijcie “górze” badanie paska od spodni. I jazdę furmanką.

 

Z kolei w 2006 zaobserwowano i zrobiono zdjęcia nieznanemu obiektowi latającemu w Zdanach. Ot kolejna latająca zastawa kuchenna, nie mnie oceniać czy jest realna, choć ładnie się prezentuje. Znacznie ciekawsze od samej obserwacji jest jednak to, jak ona nastąpiła. Otóż dwóch policjantów jechało do agencji towarzyskiej. Wyobraźcie sobie –  jedziecie się zabawiać za pieniądze, a tu nagle dron czy inna miska z Alfa Centauri. Być może ów obiekt był w zmowie z Morskim biskupem, który to poprzez niego starał się odwieźć od grzechu lubieżnego biedne duszyczki.

 

Nawet duchy w Polsce biedne. Nic tylko pościel. źródło Wikipedia

 

A co powiecie na rybę z tatuażem? Otóż w 2001 w Lublinie pewien rybak z trudami złowił karpia. Gdy mu się przyjrzał okazało się, że zwierzę po obu stronach miało krzyż celtycki! Mym zdaniem znacznie ciekawsza od ezoterycznego gdybania wydaje się teoria, że karp był zapalonym neofaszystą. Swoim ciałem chciał udowodnić supremację karpiej rasy. Biskup Morski stanowczo się od niego odcina. I jest lepszy, bo rozmawiał z samym.

Zdarzają się też istne cuda. W Ostrowie w wyciętym pniu objawiła się sama Maryja. Również można było ją dojrzeć na szybie w Kończycach w 1997 roku. Dwa lata wcześniej zawitała na gmachu PKO BP w Gdańsku. W Idzikowie zaś na kominie miał się objawić Jezus. Zaiste Polska musi być naprawdę cudownym krajem, skoro nawet w banku pojawiają się święte osoby.

 

PS Na Bałtyku znajduje się “Sokół Millenium”. To ci dopiero kosmiczne odkrycie…

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl, Krakowski Stańczyk     Designed by Okult.pl