Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

Czarny kruk, czyli rasizm maga Fausta.

Czarny kruk to inaczej księga magii i cudów doktora Fausta. Zawsze zdawał mi się on postacią fikcyjną, ale skoro pan Twardowski mógł być pierwszym astronautą, to i ten mógł paktować z diabłem. Już na samym początku mamy ostrzeżenie, że przed wywołaniem duchów należy się wyspowiadać i wziąć komunię. Wiecie, taki rodzaj zabezpieczenia podczas grzeszenia.

A to dopiero początek. Krąg robisz za pomocą miecza. Nie dość, że broń nie mogła nikogo skrzywdzić, to jeszcze mają być jakieś symbole. Nie jestem pewien, czy w grę może wejść maczeta, nóż lub nożyczki. Masz się modlić przed czerwonymi sigilami. Zakładam, że prawdziwa metoda przyznania duchów trwa pięć minut, a ta jest po to, by specjalnie zniechęcić maga. Byłbym zapomniał, przyzwane duchy traktujesz jak służbę, ale owocami pracy masz się dzielić z biednymi i potrzebującymi. Humanitarne to podejście, zrobienie z kogoś niewolnika dla dobra siebie i innych. Nawet się nie dziwię demonom, że tak nie lubią ludzi, gdy pewnie duża część magów traktuje ich jak murzynów do brudnej roboty.

Pora przyjrzeć się piekielnej hałastrze. Aziel już na początku mówi, że jest oszustem i będzie kłamał. Cholewka, ledwo zacząłem o nim czytać, a już jest bardziej szczery niż większość ludzi. Ariel wygląda jak pies, ale jest szybki jak sarna. Manuel i Aziabel spodobają się pedofilom, reszta jest nudna i smędzi.

Dalej mamy różne wezwania i zaklęcia, w tym to na magiczną chłostę. W tym celu musisz mieć różdżkę z jałowca, zrobioną w czwartek wcześnie rano. Jest też symbol spetania armii otchłani, a także metoda na zrobienie płaszcza, dzięki któremu będziesz mógł latać. Duża to oszczędność materiału, szczególnie gdy się spojrzy na konkurencję w postaci dywanu. Choć i tak miotła jest lepsza.

Oto twoje zadania na dziś, niewolniku.

Jeśli ktoś jeszcze wątpi, że Czarny kruk nie jest dziełem rasistowskim, niech się dowie do czego Faust wykorzystał duchy (czym sam się chwali). Dostał dwie tony złota; że mu się nie chciało pracować to szukano za niego skarbów; niesiono go jak panisko w lektyce; dbano o jego zdrowie, dostał pierścień niewidzialności, i to wszystko pod groźbą kary fizycznej. Wydaje mi się, że demony i duchy powinny wysłać petycję do ONZ, by uznać ich za uciskaną mniejszość. Nikt nie dbał o ich prawa, może więc pora, by ktoś zaczął.

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl, Krakowski Stańczyk     Designed by Okult.pl