Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

O aniołach oddających demony na służbę.

Początkowo chciałem napisać o “Pseudomonarchii daemonum”, ale znalazłem coś ciekawszego (zresztą, jak nazwa wskazuje to tylko pseudomonarchia). “Księga świętej magii maga Abramelina” to liczący kilka wieków tom, w którym to jest zapisana wiedza tego maga  dla jego ucznia, Abrahama. Nie mam zamiaru wchodzić dogłębnie w jego historię i treść, skupię się tylko na tym, czym powinien – magii.

Zanim jednak ktoś postanowi pójść tą drogą niech wie, że to trudna ścieżka, pełna wyrzeczeń i cnotliwego życia (stawiam, że 90% chętnych by pękło). Otóż mag Abramelin dorwał się do sposobu, jak to wykorzystywać anioły (głównie stróże) by zmuszać duchy (czyli demony) do posłuszeństwa. Słuszne to i zbawienne działanie, na pewno bóg, zachęcający przecie do uprawiania magii, będzie zadowolony. Większość rzeczy opiera się na kabalistycznych kwadratach, w które wpisujemy bluźnier… właściwe imiona. Już sam pomysł, by wzywać anioły do przyzywania demonów, bardzo mi się podoba. Na zasadzie “będę grzeszył, ale z aniołem stróżem to nie grzech”.

Już we wprowadzaniu mamy do czynienia z inwokacją dobrych duchów, gdzie mamy to możliwość porozmawiać z aniołem. Ale hola hola, nie jest to byle co dla byle chłystka. Modlitwa godna kościelnej pieśni to ledwo początek. Napierśnik z odpowiedniego metalu lub gliny z przyprawami, pentakle, wypisane boskie imiona, wszystko przygotowane w odpowiednią porę księżycową, post… dobra, znudziłem się. Dość powiedzieć, że po tej zabawie ma pojawić się anioł, który to otworzy przed tobą takie rzeczy, że hej!

Poradzi ci mianowicie jak przyzywać te złe duchy. Najpierw cztery najwyższe, potem niższą ósemkę i w końcu ich sługi. Nie wiedziałem, że anioły mają w zwyczaju oddawać pod służbę siły piekielne, a te są tak chętne. Zwłaszcza, że mowa o tak zacnych personach jak Lewiatan, Szatan, Paimon czy Astaroth. Wystarczy jeno mówić, że to nie dla własnych zachcianek, jeno na chwałę pana, a mroczne siły wykonają to bez szemrania pod nosem.

Zobaczmy więc cóż takiego można wykonać na “chwałę pana” (za pomocą kwadratów kabalistycznych). Można wywołać burzę (do wyboru śnieg, deszcz, grad i pioruny); zamienić człowieka w słonia, a zwierzę w kamień; zrobić z trupa sługę na 7 lat; latać pod postacią sępa; zażądać sprowadzenia chleba i wina; być kochanym przez cudzołożników czy po prostu wywołać powszechną wrogość. Aha, nie mogłem zapomnieć o otworzeniu więzienia i wywołaniu oblężenia.

Chciałbym to jakoś przyjemnie zakończyć, ale nie wiem nawet jak. Abramelin zauroczył mnie możliwością wywołania oblężenia. Tak więc pamiętajcie, by modląc się do aniołów prosić je o możliwość kontrolowania demonów.

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl, Krakowski Stańczyk     Designed by Okult.pl