Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

Sataniści w przedszkolu McMartin.

Lata 90 to był piękny czas. Eurodance, kasety VHS, guma w kształcie papierosów… jedną rzecz też pamiętam: powszechną groźbę satanistów. 

 

Słuchałeś metalu, miałeś długie włosy – byłeś czcicielem Lucyfera. Media nagłaśniały wszelkie przypadki tak, jak teraz robią to z chorobami. Gdzieś tam zmarło sto osób, zaraz nas czeka pandemia. Nie zdziwiłbym się, gdyby moda na straszenie satanizmem przyszła do nas z zachodu, gdzie potrafiło to przybrać ogromnej rozmiary. Tak jak w przypadku pewnego przedszkola w USA.

Mamy rok 1983. Matka dziecka uczęszczającego do przedszkola McMartin podejrzewa, że jej pociecha była molestowana. Sprawcą miał być pracownik tej placówki. Policja podeszła do sprawy poważnie i wysłała ostrzeżenie do rodziców dzieci z tej placówki. To wywołało lawinę, ciąg podejrzeń, który z czasem zamienił się w polowanie na czarownice. Ofiarą molestowania miało paść blisko 400 dzieci. Z czasem ich liczba zmalała do 48. Winni mieli być wszyscy zatrudnieni w przedszkolu.

Sprawa trwała 7 lat i kosztowała miliony dolarów. “Wykorzystywane seksualnie to wusienka na torcie. Ponoć zabierano je do podziemi, gdzie robiono im zdjęcia; spotykały tam gwiazdy (między innymi Chuck Norris); brały udział w czarnych mszach. Było tez składanir ofiar ze zwierząt i ludzi. Dziś starczyła by przynależność do ISIS i faszyzm. Zapomniałem o czymś jeszcze. Przewinęły się wiedźmy i lewitujący ludzie.

 

No chodź do piwnicy, tam czeka Chuck Norris!

 

Po latach wycofano oskarżenia. Nie znaleziono podziemnych korytarzy, nie wykryto tajnych sekt. . Ujawniono za to kłamstwa dzieci, wymuszanie zeznań i lokowanie fałszywych wspomnień przez psychiatrów. Wygrana gorzko musiala smakować dla oskarżonych, oczernianych przez długie lata. 

Jeden z podejrzanych spędził za kratkami 5 lat. Sama placówka została zamknięta. Kiedyś pisałem o procesie wiedźmy z lat 40. Sprawa McMartinów zakończyła się 3 dekady temu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by i dziś coś takiego się powtórzyło, nawet bez uciekania się do satanizmu i pedofilii. Wystarczy oskarżenie o rasizm, faszyzm czy wspomniane molestowanie.

Swego czasu czytałem o pracowniku polskiej restauracji. Kobieta miała obrazić klienta, Turka. Chyba została zwolniona z pracy. Media grzmiały o rasizmie, bez podania relacji drugiej strony. Może kobieta naprawdę go obraziła. Może wpadła Turkowi w oko, a usłyszawszy odmowę ten postanowił ją oskarżyć. Mógł też ją zwyzywać, a potem kreować się na ofiarę. Bynajmniej nie mam zamiaru oceniać, która strona miała rację. 

Chce tylko pokazać, że wersji wydarzeń może być sporo, ale media nagłośniły tylko tą jedną, być może najlepiej pasującą i najlepiej się sprzedającą. Każdy może paść ofiarą “polowania na czarownice”, żyjemy w końcu w erze fake news. Zanim osoba zdąży udowodnić swoją niewinność miną lata. Dobrego imienia może nie odzyskać nigdy.

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl, Krakowski Stańczyk     Designed by Okult.pl