Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

Zdradź mi przyszłość, żelkowy misiu.

Chcesz sam odkryć swoje przeznaczenie, bez płacenia swoich ciężko zarobionych pieniędzy wszelakim wróżbitom i wiedźmom, których umiejętności jasnowidzenia nikt nie odmówi. Jakie masz więc opcje? Możesz napić się kawy i powróżyć z fusów. Możesz, wzorem jednego z wrogów Batmana, wszystkie swoje decyzje opierać na rzucie monetą. Ale najlepszą decyzją będzie zakup kart tarota. Wystarczy tylko to sobie wyobrazić – zupełnie za darmo możesz sprawdzić swój los, a jak się poduczysz to będziesz mógł od innych wyciągać pieniądze, za pokazywanie im ich przyszłości. I tu zaczynają się schody. Z tysięcy rodzajów musisz wybrać ten, który najlepiej będzie służył twoim interesom, połączy się z twoją wewnętrzną energią. Niektóre talie są bardziej poważne, inne mniej. Dziś zajmę się tymi drugimi.

Weźmy na przykład tytułowy tarot, przedstawiający żelkowe misie (https://www.czarymary.pl/p_25754_gummy_bear_tarot). Oczyma wyobraźni widzę te scenę, gdy poważny mąż, ubrany w czarne szaty z kapturem, kładzie karty na stół i osoba naprzeciwko niego widzi jako swoją odpowiedź powieszonego, pomarańczowego misia. Albo gumowego diabła. Tak poważnie pokazana przyszłość na pewno na każdym zrobi wrażenie.

Żyjemy w bardzo tolerancyjnych czasach, nic więc dziwnego, że powstały karty opierające się na różnych mniejszościach, w tym seksualnych. I dla nich jest rozwiązanie, między innymi w postaci tarotu dla gejów (http://www.aeclectic.net/tarot/cards/gay/). Żeby nie zarzucić mi nietolerancji skupię się tylko na dwóch kartach: XV (wewnętrzna nienawiść), przedstawiająca zapewne zdenerwowanego mężczyznę oglądającego obraz normalnej, heteroseksualnej rodziny, i XVI (rewelacja), w którym młody mężczyzna zapewne opowiada swoim rodzicom o swojej orientacji. Ci nie wyglądają na szczęśliwych, całości obrazu dopełnia burza za oknem.

A co dla młodszych milusińskich? I oni nie muszą czuć się poszkodowani. Ot jako pierwszy tarot drewnianych zwierzątek (http://www.aeclectic.net/tarot/cards/stickee-critters-tarot/). Śmierć jest najlepsza, drewniano-kościane patyczki jeżdżące na białym koniku. A na ziemi trup z krzyżykami w oczach. Aha, zapomniałbym dodać o Monice ze znanej bajki, która i tutaj znalazła swoją małą niszę. Kulfona nie znalazłem, ale zakładam, że to idealny prezent dla każdego dziecka.

Ach, no i jest serial My Little Pony. Sam go kilka lat temu oglądałem, był nawet zabawny. Jako, że przyjaźń to magia, fani Celestii będą zachwyceni mogąc użyć mocy jej rogu do odkrycia prawdy. No, może do końca nie jej, ale innych jednorożców, pegazów i kopytnych, które zostały zaprzęgnięte do magicznej mocy amerykańskich dolarów (http://www.aeclectic.net/tarot/cards/magical-unicorns/).

Jest również inna, bardzo fajna animacja: Kung Fu Panda. Wiecie, daleki wschód, sztuki walki, mistyczne zdolności i tak dalej. Masz niesamowitą okazję, by zakupić talię składającą się z samych futrzaków (http://www.aeclectic.net/tarot/cards/panda-tarot/). Cholera, to i tak nic przy tarocie składającym się z samych gwiazd rock and rolla (http://www.aeclectic.net/tarot/cards/rock-n-roll/). Król to król Elvis, jakby ktoś nie załapał.

Może dzisiaj nie skupiłem się na rytuałach czy zabawnych stronach związanych z magią, ale tarot jest idealnym przykładem jak coś związanego z czarnoksięstwem zostało użyte do brutalnych praw rynku. Chyba nie będzie to zbyt odkrywcze gdy zdradzę, że każda z tych talii znalazła swego nabywcę. Jeżeli naprawdę chcecie odkryć swoją przyszłość przy pomocy kart to jednak radzę kupno czegoś bardziej poważnego. Chyba, że chodzi wam o jej wyśmianie.

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl, Krakowski Stańczyk     Designed by Okult.pl