Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

Gdy ci siada muskuł z rana, walnij genom – to pomaga.

Zapewne znajdą się tacy, co w manipulacjach i inżynierii genetycznej widzą narzędzie Szatana, NWO, Umbrelli i im podobnych ktosi. Inni widzą w tym szansę na postęp, możliwość zwalczenia wielu chorób i takie tam. Od zawsze pamiętam obawy związane z tworzeniem chimer, kastą genetycznych nadludzi i w ogóle badaniami z użyciem człowieka. Ale za Chiny ludowe nie spodziewałbym się, że ktoś zrobi z tego show.

Josiah Zayner, były pracownik NASA i youtuber, postanowił zrobić z siebie królika doświadczalnego. Wykorzystał CRISPR, to jest metoda manipulacji na bazie czegoś tam bakterii. Na oczach widzów wstrzyknął sobię coś, co ma spowodować rozrost mięśni. Zastrzega jednak, że nie będzie koksem. I się posypało. Dla jednych był to wygłup, akcja reklamowa i show niskich lotów. Sam Zayner z kolei chciał pokazać, że już teraz możemy mieć wpływ na własną genetykę, ulepszać się bez czekania na “przełomowe odkrycia”.

Klasyczny przykład inżynierii genetycznej.

Tak, facet zrobił show, stał się przez chwilę sławniejszy. Jeśli jednak mu się uda, otworzy małą puszkę pandory. Na razie o CRISPR mówiło się w ramach pomocy osobom chorym i zwalczaniu zarażonych owadów. Ale Zayner to chyba pierwsza osoba, która przyznała się do manipulacji genami w celu ulepszenia siebie. Zastanówmy się, kto jeszcze byłby skłonny zrobić coś takiego, by osiągnąć sukces? Wiem, sportowcy! Sterydy i wszelkiego rodzaju dopalacze da się pewnie wykryć. A takie “naturalne” zwiększenie sobie adrenaliny? Albo tkanki mięśniowej? Tak, wiele osób już teraz by to zrobiło z egoistycznych pobudek.

Jak dla mnie to kwestia lat, takie ingerencje we własną genetykę, pytanie na jaką kieszeń to będzie. Jeśli cena będzie zaporowa, to znaczy tylko na kieszeń bogaczy (przynajmniej z początku), to rzeczywiście będzie podział na ludzi i nadludzi. Wystarczy namnażanie komórek w celu opóźnienia starzenia. Nie da nieśmiertelności, ale bardziej zdrowe i młodziej wyglądające ciało już tak. Albo siłacz, który w ten sposób zyskuję przewagę nad rywalami, bo więcej podnosi. Nie chce być czarnowidztwo i wieszać psów na inżynierii genetycznej, bo to dla nas olbrzymia szansa. Która równie szybko może jednak doprowadzić do jeszcze większych podziałów. Fizycznych, intelektualnych, nawet pod względem piękna.

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl, Krakowski Stańczyk     Designed by Okult.pl