Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

Za flirt więzienie? Jak to Szwecja gwałt zakazuje.

Wyobraźcie sobie romantyczne spotkanie we dwoje (lub troje, zależnie od preferencji), z waszym wybrankiem/wybranką (zależnie od preferencji). Wspólna kolacja, potem komedia romantyczna, na zegarze 22, można więc robić rzeczy, które są na końcu harlequina czy filmu z Jamesem Bondem. Sypialnia udekorowana różami, przy łóżku stoi butelka wina, a tu nagle jedna strona mówi „a zgoda na współżycie jest podpisana”? Ktoś może się zapytać, „ale jak to”? A tak to bratku, bez takiej zgody dokonujesz czynu nieprawego, za który możesz zostać ukarany.

Zakładam, że Szwecja może dobrze się kojarzyć. Wyższe niż w Polsce zarobki socjal dla mieszkańców, lepsza służba zdrowia. Nie chce na blogu męczyć was polityką, tej dość macie w mediach i internecie. Są jednak sytuacje wyjątkowe, jakby żywcem wyjęte z serialu „Black mirror” (świetny, naprawdę polecam). A taka sytuacja tam nastąpi w lipcu tego roku, wraz z wejściem nowego prawa. Otóż zgodnie z nim na seks potrzebna będzie zgoda obu stron. Założenia są światłe, ma to przeciwdziałać molestowaniu seksualnemu.

Co w tym dziwnego, przecież i dziś obie strony muszą się na to zgodzić. Z tym, że tutaj trzeba będzie dać zgodę „słowem lub wyraźnym gestem”. Jeżeli takiej zgody nie będzie, można zostać oskarżonym o molestowanie czy gwałt. Chociaż do tego drugiego wcale nie musi dojść. Flirtowanie w knajpach będzie czynnością podwyższonego ryzyka, bo jeśli nie wpadniesz w oko wizytę policji masz jak w banku. Ha, żeby to tylko przelotnych znajomości dotyczyło, par i małżeństw też to dotyczy. Bóle głowy odejdą do lamusa, zastąpione wizją wieloletniego więzienia.

Najlepiej aby zgoda była wyrażona na piśmie, ale wystarczy też ustna. I to daje dużą dozę do nadużyć. Stosunek był słaby? Zgwałcił mnie. „Albo ze mną będziesz, albo oskarżę cię o gwałt”. Ktoś zerwał i chce się zemścić – ma do tego odpowiedni oręż. A nawet jeśli będzie papier to kto powiedział, że podczas samego stosunku nagle jedna strona nie uznała się za skrzywdzoną. Wzorem „50 twarzy Grey’a” przed notariuszem powinno być powiedziane, co można, a czego nie można. Tak by państwo wiedziało o prywatnych sprawach i preferencjach łóżkowych. Wielki brat będzie naprawdę dumny.

– Wiem, że mnie nie opuścisz. Inaczej oskarżę cię o gwałt.

A żeby ułatwić to (w końcu kto dziś ma przy łóżku umowę prawną) można to zrobić przez smartfon. LegalFling to aplikacja randkowa, w której też można wpisać na co się zezwala podczas zbliżeń intymnych. Złamanie zasad ma być karane opłatą oraz pomagać w sprawach sądowych. Już widzę te wyciągane pikantne szczególiki w sądzie i zapewnienia, że oskarżyciel zmienił zasady w trakcie, a więc to on złamał umowę i powinien być sądzony.

Oby nikt nie wpadł na pomysł wprowadzenia podobnego prawa w Polsce. To daje duże pole do nadużyć w tym, co może zostać uznane za gwałt. Ostatnio naprawdę głośno się zrobiło o molestowaniu i tak, kobiety powinny być chronione. Tak ciężko jest sobie wyobrazić kogoś, kto z zemsty na eks poszedł do sądu? Niechby sprawa szybko się rozwiązała, ale smród za oskarżonym będzie się ciągnął. Jeśli więc macie zamiar udać się do Szwecji to pamiętajcie o tym, a być może unikniecie wątpliwej jakości wrażeń.

Źródła:

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/sweden-rape-law-consent-new-pm-backing-stefan-lofven-a8117471.html

http://www.antyradio.pl/Technologia/Mobile/Aplikacja-do-zgadzania-sie-na-seks-19644

 

 

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl, Krakowski Stańczyk     Designed by Okult.pl