Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

Grypa mówi papa.

Choć dziś nie piątek, to nauka nie śpi. Zbliża się zima, a więc sezon grypowy. Setki pracowników pójdą na L4, tysiące uczniów na wagary, a firmy farmaceutyczne zarobią miliardy na mających wszystko rozwiązać lekach. Ale mowa o wrogu okrutnym, który pokonany w jednym roku wróci w następnym, śmiejąc się w twarz lekarzom. W żadnym wypadku nie jest to śmieszne, bo mowa o wirusie który mutuje szybciej niż zmienia się wygląd osób w „tańcu z gwiazdami”. W takiej Australii ponoć szaleje odmiana, przed którą nie ochroni żadna szczepionka, zapadły na nią dziesiątki tysięcy osób, a w latach 60 zabiła ponad milion osób. Jest się czym przejmować, ale pewnie są już przygotowane miliony szczepionek, które będą bardziej niebezpieczne niż sama choroba. Potem grypa schowa się w kącie i za rok znów wróci, na zawołanie drapieżnych kapitalistów.

 

Swego czasu czytałem o wirusach i bakteriach, co to mają być odporne na znane leki, zapowiada się wręcz na pandemię. Trudno, zjedliśmy już tyle chemii, że przestaje to robić wrażenie na drobnych koleżkach. Możliwe jednak, że znaleziono rozwiązanie na ten palący problem. Amerykańscy naukowcy (jakże by inaczej) pracują nad szczepionką zawierającą pierwotne geny grypy. Myszy, którym go podano, przeżywały nawet śmiertelne dawki wirusa! Super, myszy już nie będą chorować na grypę.

Wersja dla ludzi ma być przygotowana za kilka lat i możliwe, że będzie ona chroniła przed chorobą na całe życie. Ja optymistycznie strzelam tak, że przez kilka lat będzie spokój, co i tak wyjdzie na dobre pacjentom. Może przynajmniej na jakiś czas skończy się straszenie pandemią, która to ma nas zdziesiątkować w ciągu miesiąca, a potem ten miesiąc się skończy. Gorzej gdy grypa zmutuje tak, że i to panaceum nie będzie stanowiło dla niej problemu, ale to problem na następne lata. Teraz dobrze, gdy pojawi się coś, co naprawdę działa (i samo nie będzie trucizną).

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl, Krakowski Stańczyk     Designed by Okult.pl