Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

II Konferencja demonologiczna: Zbaw nas ode złego… Zwyczaje i akcesoria apotropaiczne w cywilizacjach świata

Data: 5 – 7 maj 2017 r.

Miejsce: Kraków, Collegium Witkowskiego, Instytut Historii UJ

Wstęp: darmowy, po wcześniejszym zapisaniu się

Już w maju tego roku Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji wraz z Kołem Naukowym Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje II konferencję demonologiczną pt. „Zbaw nas ode złego… Zwyczaje i akcesoria apotropaiczne w cywilizacjach świata”, w której istnieje możliwość udziału czynnego, jako prelegent, bądź udziału biernego jako słuchacz. W obu przypadkach wymagana jest wcześniejsza rejestracja, przy czym udział jako słuchacz jest całkowicie darmowy a opłata za udział czynny wynosi 50 PLN.

Konferencja skupi się na zwyczajach i artefaktach apotropaicznych, czyli takich, które według pierwotnych wierzeń miały własności magiczne i chroniące przed złem, obecnych w różnych cywilizacjach i epokach rozpatrując je dodatkowo pod kątem różnych dyscyplin. Pojawią się takie tematy jak: amulety, talizmany, katalogi demonów wraz ze sposobami ich odpędzania, walka ze złem i jego ujarzmianie, ludowe akcesoria i praktyki ochronne czy instytucje egzorcysty, szamana, łowcy duchów oraz znachora. Jak widać, wymieniona tematyka jest bardzo ciekawa i przy okazji nie wyczerpuje możliwych zagadnień. Ze względu na organizatora wydarzenia możemy z całą pewnością liczyć na rzeczowość konferencji.

Więcej szczegółowych informacji pod adresem: https://antidaemonium.wordpress.com/

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Website Security Test

Znajdziesz nas

Blogi

  • Krakowski Stańczyk

    Hucpa, swawola i łajdactwo w jednym.

  • Zielarski Alembik

    Zielono, zdrowo i ładnie. Czyli Cynthia w swoim żywiole ;)

Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl     Designed by Okult.pl