Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

Mięso i ryby jak manna z nieba.

Na niebie znajdują się chmurki, ptaki, samoloty, komary, latające talerze. Trochę wyżej są gwiazdy, planety i satelity. Podczas złej pogody jesteśmy przyzwyczajeni, że pada deszcz, względnie śnieg lub grad. A co powiecie na ryby, owady czy żaby?

 

Deszcz ryb nie jest jedynie średniowiecznym wymysłem, i w obecnych czasach mamy z nimi do czynienia. W 2007 roku w Argentynie nastąpił opad pająków, w 2009 ryby spadły w Japonii, a rok później na Węgrzech żaby. Meteorologowie mają proste wyjaśnienie: tornado, huragan lub po prostu silny wiatr porwał biedne zwierzątka. A następnie zrzucił gdzieś indziej.

Co prawda następne zdarzenie da się jeszcze tak wyjaśnić, ale podam je, bo to zabawna historia. Po burzy nad Memphis w 1877 ludzie zaobserwowali na ulicach tysiące węży (lub czegoś podobnego), które dosłownie zalały ulicę. Co ciekawe sporo miejscowych o sytuacji dowiedziało się kilka dni później, czytając gazety. Gdyby wtedy istniał Facebook to po 5 minutach byłyby zdjęcia. Z kolei dzieci na pewno wiedziały, co spadło w małej miejscowości w Kalifornii w 1857. A był to deszcz cukru i słodyczy. Na miesiąc przed 6 grudnia. Mikołaj musiał naprawdę lubić tamte szkraby.

W 1907 we Francji pojawiła się Madonna. Ale żadne tam latające słońca, mistyczne objawienia czy walny koncet. W bryłkach gradu miała się znajdować podobizna matki boskiej. Miała to być zemsta niebios za to, że tydzień wcześniej odwołano jakieś święto kościelne. Ale wątpię by mieszkańcy Punta Gorda (Floryda) czymś zdenerwowali “górę”, gdy ta w 1969 zrobiła nalot kulek golfowych. W 1955 kierowca i pasażer samochodu osobowego mieli twarde spotkanie z fish-makiem. Przez szybę ich auta przebiła się zamrożona ryba, która zmieniła swoje łowisko na nieboskłon nad Wirginią. Sądzi się, że wypadła z samolotu, ale żadnego wtedy nie zaobserwowano.

Dość już o rybach czy płazach, pora na bardziej krwiste tematy. Zdarzenie z Kentucky w roku 1876 można uznać za początek działalności KFC, gdzie 3 marca na pewną farmę miały spaść kilogramy posiekanego mięsa. Znalazło się kilku głodomorów, którzy postanowili go spróbować. Podobno była to baranina. Szybko znaleziono winnych: sępy! Armada padlinożernych ptaków jest świetnym wyjaśnieniem upadku kilogramów mięsa. Ptaki są również powiązane ze zdarzeniem z Kalabrii, gdzie krew zalała okolice w 1890. Nie znaleziono ich zwłok, nie było burzy czy silnego wiatru. U mnie z kranu też czasem leciała brudna woda. Widać nikomu się nie chciało przetkać chmury.

 

Źródło: Wikipedia

 

Spadały również same ptaki. Nowy rok 2011 w Arkansas powitano nie tylko fajerwerkami, ale także legionem martwego drobiu, który zalał tamtą okolice. Coś podobnego wydarzyło się w zeszłym (2017) roku na wyspie Bali. Tu sprawcą najpewniej jest wulkan, gdzie głupie ptactwo postanowiło wlecieć w trującą chmurę. Najciekawsze zdarzenie zdarzyło się jednak w Radziejowie w 1983, gdzie horda krukowatych dosłownie spadła na ziemię bez powodu. Nie wiadomo jednak, czy zatruły się amerykańską stonką, czy też był to wyraz ich sprzeciwu wobec PRL-owskich władz. Wiadomo jedynie, że najpierw były w powietrzu, a potem spadły na glebę.

Nie mam zamiaru szukać wyjaśnienia każdego z tych przypadków. Każde z nich pewnie ma jakieś racjonalne, logiczne wyjaśnienie. Lodowe bryły spadające z nieba mogą być meteorytami . Ptaki mogą padać z powodu choroby, mięso z samolotów i tak dalej. Choć deszcze krwi i mięsa brzmią naprawdę smakowicie.

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl, Krakowski Stańczyk     Designed by Okult.pl