Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

Tarot – psychologia czy magia?

Każdy człowiek na naszej planecie słyszał słowo Tarot, lecz niewiele osób wie, do czego tak naprawdę służy i co nam może dać. Dlaczego Tarot jest taki tajemniczy?

 

Tarot inaczej tarok to nic innego jak wróżenie przyszłości z talii kart, nie tylko specjalnych do tarota, ale też zwykłych do gry (chociaż są trudniejsze w opanowaniu). Talia tarota składa się z 78 kart podzielonych na Arkana Mniejsze (56) i Arkana Większe (22). Arkana oznaczają tajniki, sekrety.

 

A co może nam pokazać tarot? Tarot pokazuje nam to, co może się zdarzyć, to co może się przytrafić, to co wydarzy się, gdy pójdziemy daną ścieżką. Tarot wskazuje ścieżkę życia, porządkuje myśli, emocje. Pokazuje nam, co czujemy, w danej chwili.

 

Osoba, która stawia tarota, musi mieć konkretną wiedzę na temat danej karty. Każda karta tarota ma swoją interpretację. Bez względu jak jest namalowana, jaki ma rodzaj postaci przedstawionych. Wybierając swoją talię, kierujemy się, sercem nie rozumiem. To tarot przemawia do nas jak wybór różdżki przez Harry’ego Pottera. Każdy stawiający musi czuć swoją talię tarota, jego historię i magię. Jedni wybiorą talię z wróżkami a inni z postaciami z bajek albo cygańską, celtycką, słowiańską, egipską, marsylską, polską. Moją talią jest talią fantastyczną. To ona do mnie przemówiła w sklepie na Małym Rynku w Krakowie. Często nazywam tę talię: Krakowską fantastyką.

 

Sama talia nie pokaże nam nic konkretnego, jeśli nie będzie odpowiedniego układu oraz interpretacji. W sposób, jaki rozkładamy karty, powinien być dla nas jak najbardziej bliski. Stawiając je, musimy wiedzieć, co chcemy w nich ujrzeć. Ilość kart zależy od tego, jaki mamy problem i jak go mamy pokonać. Czy to jest zapytanie o pracę, dom, miłość, rozterki sercowe i duchowe, czy pytanie o to, co nas jeszcze w życiu spotka? W tarocie zawsze używamy pełnej talii i nigdy nie wolno ich odwrócić do góry nogami. Karty stawia się pionowo lub poziomo. Wybierając czas stawiania pytań tarotowi, jest naszym wyborem. Zazwyczaj postawienie tarota raz w miesiącu wystarcza. Można do tego wybrać pełnię księżyca, przesilenie letnie/zimowe, jakieś ważne święto, one dodają mocy kartom bez względu na wierzenia, jakie wyznajemy.

 

Rozkład kart i ilość zależy tylko od nas. Najbardziej znanym i praktykowanym układem jest wystawienie sześciu kart. Wtedy mamy jasny obraz problemu. Jeśli czujemy, że czegoś nam brakuje i nie rozumiemy, o co chodzi, można postawić 9, 10, 12. Nie ma sensu odkrywania więcej niż 13 kart, ponieważ wróżba staje się bardzo rozległa i może ulec zmianie, czasem wystarczy jedna nasza decyzja, aby zmienić wszystko. Każda ułożona karta na pozycji ma za zadanie ujawnienia odpowiedzi na nasze pytanie.

 

 

Karta na pierwszym miejscu jest kartą podstawową, która informuje nas o problemie. To ona mówi nam najwięcej o naszym problemie. Druga karta pokazuje nam negatywne strony problemu, ujawnia rzeczy, których możemy się obawiać i czego należy się wystrzegać oraz ostrzega przed skutkami decyzji. Karta trzecia wskazuje ścieżkę. Ta karta zawiera praktyczne wskazówki do działania i pomaga podjąć decyzję. Czwarta karta odpowiada na pytania, co by się stało, gdyby nic się nie zrobiło. Mówi o obciążeniach z przeszłości i przeszkodach w działaniu. Głównie takimi przeszkodami są: złe nawyki, wspomnienia, blokady i nałogi. Piąta karta jest kartą partnerów lub partnera. To ocena ludzi, z którymi współdziałamy albo od których zależy nas los. Ona również może oznaczać naszych przyjaciół, jak i bezpośrednich przeciwników.

 

Szósta karta jest nadchodzącą przyszłością. Jest to rozwój wydarzeń z przyszłości, który logicznie wynika z tego, co już, jest, co się stało. To ocena naszych zamiarów, planów i celów niż tym, co się faktycznie wydarzy. Karta na siódmej pozycji to przyszłość, niosąca niespodzianki. Siódma karta dopełnia obrazu innym kartom we wróżeniu. Ósma karta jest odwrotną kartą, mówiącą o tym, co się nie zmieni. Karta na dziewiątym miejscu pokazuje nam, na czym warto się skupić i nad czym dalej pracować. Jest dopełnieniem karty szóstej i trzeciej to dalszy plan naszego rozwoju.

 

Karta dziesiąta wskazuje, jak nasze postępowanie będzie miało wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Karta jedenasta to karta złudzeń mówiących o wykorzystanych szansach. Karta dwunasta jest wskazówką, aby jeszcze raz przejrzeć wszystkie karty i odnaleźć pominięte sprawy. Karta trzynasta to karta nowego początku. Mówi nam o tym, co się stanie w dalekiej przyszłości. Pokazuje to, co się przydarzy za rok, dwa, lub dwanaście. Niekiedy jest wskazówką, że osoba, której wróżymy, coś przed nami ukrywa.

 

Tarota nie można odczytywać dosłownie. Nasze wróżenie ma dać nam wskazówkę do postawienia następnego. Nie możemy również wciąż patrzeć w karty, to my decydujemy o naszej przyszłości. Tarok pomaga nam podjąć decyzje i myśli. Wiele osób uważa, że tarot za zabawa starych bab, które nie mają co robić w życiu. Tarot to nie tylko zabawa w karty. Karty pokazują nasz stan umysłu i serca. W tarocie jest bardzo dużo psychologii. Musimy wniknąć w umysł wróżącego, odgadnąć co dana osoba czuje i chce poczuć. Nie można kłamać w tarocie, inaczej skutki mogłyby opłakane.

 

W następnym artykule opowiem o Wielkich Arkanach oraz kart w nim zawartych.

Zapraszam również na inny artykuł o magii kart: https://okult.pl/karty-nie-do-gry-magia-liczb/

Zostaw wiadomość

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Gaia

2 lata ago

A jak się nazywa ta talia z obrazka na samej górze? Wszędzie jej szukam od lat 🙁

Krakowska Wiedźma

2 lata ago

Niestety, nie mogę ci dokładnie powiedzieć co to za talia ponieważ to jest tylko zdjęcie z Google i to nie wyraźne, chciałam aby było trochę podglądu, dopiero później wyjaśniałam o co chodzi w Arkanach Dużych i Małych oraz rodzajów tarota. Mnie to wygląda na talię marsylską albo romską, sama posiadam talię fantastyczną. Ta talia wygląda na bardzo starą i pewnie była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Nie wiem czy uda ci się jeszcze znaleźć taką talię, chyba jako okaz kolekcjonerski nie do sprzedaży. Każda talia do tarota ma te same karty tylko inaczej przedstawione oraz narysowane w zależności z którego kraju i wierzenia pochodziła. Tutaj masz kilka linków do sklepów z kartami tarota i może tam znajdziesz.
https://www.straganezoteryczny.pl/sklep-ezoteryczny-warszawa/karty-do-wrozenia/tarot-karty-do-wrozenia
https://www.czarymary.pl/c_45_tarot_runy_wrozenie
https://komnataksiazki.pl/karty-tarota-c-2.html
Pozdrawiam,
Krakowska Wiedźma


Website Security Test

Znajdziesz nas

Blogi

  • Krakowski Stańczyk

    Hucpa, swawola i łajdactwo w jednym.

  • Zielarski Alembik

    Zielono, zdrowo i ładnie. Czyli Cynthia w swoim żywiole ;)

Copyright 2017 © All Rights Reserved Okult.pl     Designed by Okult.pl