Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/fresh-custom-code/bootstrap/pluginClass.php on line 116

Zioła

Zastosowanie roślin we wszelakich formach dawniej i dziś. Religijne, historyczne, lecznicze i inne.

Kosmetyki

Kosmetyki w kulturach, anegdotach i w domu, czyli o drodze od egipskich świątyń do naszej szuflady.

Kuracje

Mój notatnik z przepisami zielarskimi i kosmetycznymi. Poradnik dla początkujących i inspiracje dla wtajemniczonych.

  Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób.

— Hipokrates

Parę słów o mnie

Cynthia

Fascynatka przyrody, sztuki i naturalnego piękna, lubująca się we wszelkich naukach ścisłych i wszystkim co tyczy się życia na naszej planecie. Chemik-amator, trochę z konieczności, trochę hobbystycznie ( opisy w książkach mi nie wystarczają, o mocy roślin leczniczych muszę przekonywać się sama :) ). W teorii studiuję nauki zielarskie od 7 lat, w praktyce od 4. Moja domena to mieszanki ziołowe, historia zielarstwa, formuły kosmetyczne i niestandardowe metody radzenia sobie z codziennymi trudami.

Cele

Celem bloga jest rozpowszechnienie nieznanych historii ziołowych, dopowiedzenie niedopowiedzianych właściwości roślin, zebranie i obalenie całej mitopei naturalnych surowców leczniczych i kosmetycznych. Chcę pokazać Wam miejsca, w których na zioła patrzy się zupełnie na opak. Rozbudzić Wasze zainteresowanie nie tylko zastosowaniem ziół, ale też ich historią i znaczeniem.

Co na blogu

Jest tutaj mnóstwo wpisów o ziołach, przepisach kosmetycznych DIY, zarówno tych w fazie eksperymentalnej (na mnie i moich niestrudzonych ochotnikach) jak i gotowych produktów, faile kosmetyczne i moje dociekanie co poszło nie tak.

Mój zielony bazarek:

Znajdziesz mnie również tutaj:

Mój Facebook :)

Pinterest

Instagram

... i mój E-mail ^^